Code House

czysty i przejrzysty kod

Budownictwo rozwija się z roku na rok, stawiając obecnie na rozwiązania ekologiczne oraz energooszczędne. Nic więc dziwnego, że do łask wracają domy z drewna, które zapewniają doskonały mikroklimat we wnętrzach, pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu oraz imponują trwałością na przestrzeni wielu lat. Stosunkowo nową technologią w budownictwie jest ta szkieletowa – zwłaszcza w naszym kraju. Co warto o niej wiedzieć?

Szkieletowy dom z drewna – definicja i zalety

Budowa domu z drewna to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Inwestorzy stawiają przede wszystkim na technologię szkieletową, która reprezentuje nowe technologie w budownictwie. Choć w Skandynawii czy Stanach Zjednoczonych cieszy się dużą popularnością od dawna, w naszym kraju dopiero odkrywamy jej urok.

Czym tak naprawdę jest szkieletowy dom z drewna? To budynek, którego konstrukcja opiera się na drewnianym szkielecie – w przeciwieństwie do tradycyjnych technologii wznoszenia obiektów, to właśnie on, a nie ściany, jest głównym elementem nośnym. Pomiędzy poszczególnymi częściami szkieletu umieszczane są materiały wykończeniowe oraz izolacje, co pozwala na stworzenie funkcjonalnych i trwałych ścian, podłóg oraz dachu.

Czym wyróżnia się ta nowa technologia w budownictwie? Dom szkieletowy ma wiele zalet, a do tych najważniejszych zaliczamy:

  • bardzo krótki czas realizacji inwestycji – budowa domu z drewna może trwać zaledwie 3 miesiące, co wyróżnia ją zwłaszcza na tle tradycyjnej technologii murowanej (dom z cegły powstaje w minimum kilkanaście miesięcy);
  • spore oszczędności – dom z drewna w technologii szkieletowej może kosztować nawet kilkadziesiąt procent mniej niż ten murowany, dlatego polecany jest inwestorom o ograniczonym budżecie;
  • możliwość budowy o każdej porze roku – dzięki temu, że budowa domu z drewna nie wymaga tzw. prac mokrych, obiekt można wznosić nawet zimą i podczas niesprzyjających warunków pogodowych;
  • ekologiczność – domy z drewna zapewniają znakomity mikroklimat we wnętrzach, sprzyjając alergikom, a do ich ogrzewania wykorzystywane są często rozwiązania, które nie szkodzą środowisku naturalnemu (jak pompy ciepła).

Jeżeli do tego wszystkiego dodamy wieloletnią trwałość i bardzo wysoką estetykę, otrzymamy rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, które zapewni komfort całej rodzinie.

Czy warto stawiać na nowe technologie w budownictwie?

Oczywiście – nowe technologie w budownictwie, takie jak domy szkieletowe, to świetna alternatywa wobec tradycyjnych rozwiązań. Zdecydowanie warto przemyśleć inwestycję w taki budynek, tym bardziej, jeżeli zależy Ci na szybkiej finalizacji prac, sporych oszczędnościach oraz ekologii.

Pamiętaj jednak, by budowę domu z drewna powierzyć specjalistom z wieloletnim doświadczeniem. Jedną z firm, która specjalizuje się w tej technologii jest drewdom.com – wykorzystuje ona najlepsze surowce i rozwiązania, pomagając w realizacji marzeń o nowym, wspaniałym domu.

Post Author: admin