Code House

czysty i przejrzysty kod

tworzenie identyfikacji wizualnej

Zazwyczaj naprawdę trudno jest się wyróżnić firmie na tle innych, kiedy korzysta z ogólnodostępnych i darmowych źródeł z grafiką. Pamiętajmy bowiem, że ceną za to iż są to produkty darmowe jest fakt, że każdy może z nich skorzystać. W efekcie nie powinniśmy być zaskoczeni faktem, że inna firma może posiadać podobny layout strony do naszej lub niemalże bliźniacze logo. Trudno silić się na oryginalność, jeśli nie zamówimy czegoś, co będzie od początku do końca projektowane tylko i wyłącznie dla naszego przedsiębiorstwa. W przypadku małych firm, które dopiero startują, być może nie ma to aż takiego znaczenia, a darmowa grafika i bezpłatne szablony dają możliwość posiadania takich materiałów bez ponoszenia dużych kosztów, które na starcie zawsze dobrze jest ograniczać. O tyle duże firmy, które chcą budować swój pozytywny wizerunek, chcą podnosić świadomość istnienia marki na rynku, raczej powinny już pomyśleć o tym, aby w jakiś sposób popracować nad swoim wizerunkiem.

Całość powinna być bardzo spójna

To ważne, gdyż dzięki temu firma będzie mogła zostać łatwiej zapamiętana przez odbiorców, a jej wizerunek będzie spójny. Dlatego też tworzenie logo powinno iść w parze z projektowaniem strony, a cały projekt wizualny powinien opierać się o kolory, jakie zostaną użyte do stworzenia logo. W tym kontekście warto też zatroszczyć się o to, aby nie tylko grafika na stronę była spójna, ale też aby wszelkie materiały promocyjne- wizytówki, papier firmowy albo też gadżety reklamowe- również były utrzymane w jednej stylistyce. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest powierzenie takiego projektu jednej agencji i jednemu grafikowi, któremu tak naprawdę najłatwiej będzie wykonać wszystkie elementy naraz, trzymając się jednej konwencji.

Czy taką identyfikację wizualną można wykonać samodzielnie?

Odpowiedź jest prosta: tak, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób to zrobić. Najprostszym rozwiązaniem jest korzystanie z gotowych szablonów czy platform dedykowanych laikom do tworzenia takich elementów identyfikacji wizualnej. Jeśli natomiast chcemy stworzyć coś własnego, w pełni unikatowego i oryginalnego, musimy posiąść te umiejętności, jakimi dysponują graficy komputerowi. Zazwyczaj oznacza to umiejętność obsługi konkretnych programów graficznych, ale też konieczne jest pewne wyczucie estetyki, wyobraźnia i duża dawka kreatywności. Z pewnością, przyda się także znajomość bieżących trendów w projektowaniu stron i materiałów promocyjnych, a także wiedza o takich zagadnieniach jak user expercience czy user interface, a więc to, jak tworzyć, aby efekty pracy były przyjazne dla użytkownika. Jak widać- oznacza to mnóstwo pracy, dlatego znacznie łatwiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. W toku realizacji takiego projektu zawsze możemy zgłaszać swoje uwagi i sugestie, aby finalnie identyfikacja wizualna naszej firmy podobała się także nam samym. Wybierajmy więc doświadczone agencje, które w pełni profesjonalnie podchodzą do realizacji zleceń. Poznaj ofertę agencji brandbay z Krakowa: https://brandbay.pl/uslugi-digital

Post Author: admin