Code House

czysty i przejrzysty kod

Na początek należy odpowiedzieć sobie na pytanie co to jest tester i w jakim celu owa praca jest wykonywana. Tester oprogramowania jest osobą, która posiada dużą wiedzę, bo to właśnie ona ocenia czy dana aplikacja działa prawidłowa i jest w stu procentach potrzebna i prawidłowo i płynnie działająca. Gdyby zajmowały się tym osoby, które się na tym nie znają to firmy traciłyby klientów niezadowolonych z kupna programów i aplikacji, a na to firmy nigdy nie pozwolą.

Jak zostać testerem

Testowanie oprogramowania może stać się wykonywanym zawodem, jednak najpierw trzeba pozyskać dość dużą wiedzę. Możemy ją zdobyć poprzez proste programowanie java, które sami stworzymy lub tworzenie aplikacji w java. Jednak żeby tego dokonać musimy nauczyć się języka java, który umożliwi nam wykonywanie prostych czynności w całym systemie java. Bez tego jest to niemożliwe. Jednak nie tylko java jest tutaj istotna, ale słowa i podstawy języka angielskiego, również te z gramatyki. Tylko w ten sposób będziemy wiedzieć co komputer ma nam do przekazania.

Jeśli zaczynamy od podstaw to najlepiej jest już zacząć się uczyć języka angielskiego i odnaleźć dobry kurs, który nauczy nas języka programistów, bo tylko tak możemy zostać testerem aplikacji znanych i cenionych firm. Dobry tester czuwa nad jakością i płynnością testowanych aplikacji i bezpośrednio przyczynia się do tego jak dany program będzie w przyszłości wyglądał. Jest to swego rodzaju misja i warto przyłożyć się do tego zadania w pełni, aby stać się znanym i cenionym testerem.

Post Author: admin