Code House

czysty i przejrzysty kod

Przedstawienie deklaracji VAT, otworzenie w Hiszpanii oddziału polskiej firmy, opłata podatku nierezydentów czy inne zobowiązania prywatne… To tylko nieliczne obowiązki, których niedopilnowanie może skutkować nieprzyjemnymi sytuacjami z hiszpańską administracją i dotkliwymi sankcjami finansowymi. Jak ich uniknąć? Skąd uzyskać doradztwo podatkowe? Czy skorzystanie z usług, jakie oferuje biuro księgowe w Hiszpanii to dobry pomysł?

Zawiłe przepisy prawne w Hiszpanii

Nie każdy właściciel firmy musi znać się na księgowości, administracji, prawie czy ekonomii, szczególnie, jeśli prowadzi swoje przedsiębiorstwo zagranicą. Hiszpańskie przepisy dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej oraz przepisy podatkowe są co prawda zbliżone do polskich, należy jednak pamiętać, że wszelkie działania inwestycyjne na rynku hiszpańskim wymagają solidnych przygotowań pod względem prawnym. Rynek hiszpański jest bardzo konkurencyjny, a system prawny wśród zagranicznych przedsiębiorców ma opinię skomplikowanego i zbiurokratyzowanego.

Dlatego warto mieć wsparcie profesjonalistów, którzy dotrzymają wszystkich formalności, znają kruczki prawne, pomogą w planowaniu indywidualnej działalności gospodarczej oraz przezwyciężą z nami barierę językową i kulturową. To właśnie dlatego specjaliści księgowi czy podatkowi cieszą się tak dużą popularnością zagranicą. Najlepiej jest wybrać biuro księgowe w Hiszpanii, które zna się nie tylko na lokalnych przepisach, ale także na polskich – wtedy zakres ich usług będzie o wiele szerszy.

Dlaczego warto skorzystać z biur podatkowych?

Biuro księgowe w Hiszpanii posiada personel o specjalnych kwalifikacjach oraz cennym doświadczeniu w rozwiązywaniu prawnych problemów, doradztwie podatkowym i finansowym. Pomagają tym samym klientom w uniknięciu wszystkich nieprzyjemnych sytuacji z hiszpańską administracją, które mogłyby skutkować sankcjami ekonomicznymi.

Największą pomoc mogą zaoferować biura obsługujące zarówno firmy polskie, które są płatnikami podatku VAT w Hiszpanii, jak i firmy hiszpańskie, prowadzone przez polskich przedsiębiorców. Tylko wtedy są oni w stanie rozwiązać nawet najbardziej złożone problemy, które wymagają dogłębnej znajomości przepisów – pozwala im na to zarówno zaangażowanie, jak i doświadczenie.

Biuro księgowe w Hiszpanii – zakres usług

Oferuje ono usługi podatkowe, kadrowe i księgowe, pomaga w rejestracji spółek oraz założeniu działalności w Hiszpanii tak, aby każdy klient mógł jak najlepiej wywiązać się ze wszystkich zobowiązań prawnych i administracyjnych wobec hiszpańskiej Administracji Państwowej. Dzięki temu będzie on mógł w spokoju skoncentrować się na zarządzaniu swoją firmą oraz obsłudze własnych klientów. To właśnie dlatego warto zaufać profesjonalistom i przekazać im wszystkie swoje zobowiązania prawne w Hiszpanii.

Szczególna pomoc przy zwrocie podatku

Jeśli polski przedsiębiorca chce uzyskać zwrot podatku w Hiszpanii, jest zobowiązany przedstawić oficjalny druk, przeznaczony dla podatników, którzy ubiegają się o zwrot VAT. Formularz musi być wypełniony tylko w języku hiszpańskim. Po drugie, oświadczenie, w którym podatnik zgadza się na zwrot VAT (w przypadku, gdy kwota podatku zwrotu została niesłusznie wypłacona).

Podatnik musi również przesłać władzom w Hiszpanii wszystkie oryginały faktur i dokumenty importowe, które stanowią podstawę zwrotu, a także dokumenty, potwierdzające dokonanie tych transakcji. Na podstawie tych wszystkich dokumentów władze hiszpańskie zweryfikują zasadność wniosku polskiego przedsiębiorcy. Jest to bardzo złożony i czasochłonny proces, z którego trzeba się wywiązać w najmniejszych szczegółach. Warto więc powierzyć je specjalistom z biura księgowego, którzy załatwią naszej firmie zwrot podatku w Hiszpanii.

Usługi Podatkowe

Post Author: admin